Warszawa, miasto o bogatej historii i kulturze, oferuje wiele atrakcji turystycznych, ale jedną z ciekawszych atrakcji jest możliwość odbycia rejsu po Wiśle na pokładzie tradycyjnego galaru. To nie tylko okazja do zobaczenia miasta z innej perspektywy, ale również doświadczenie, które łączy w sobie historię z relaksem na świeżym powietrzu.

Co to jest Galar?

Galar to replika tradycyjnej drewnianej łodzi, która była używana na Wiśle od wieków. To właśnie na takich łodziach przewożono towary i ludzi, zanim powstały nowoczesne środki transportu. Dziś, dzięki Fundacji Szerokie Wody, mieszkańcy i turyści mogą doświadczyć tej historycznej formy podróży.

Dlaczego warto wybrać się na rejs?

Rejs galarem to nie tylko podróż w czasie, ale również doskonała okazja do podziwiania panoramy Starego Miasta oraz innych znanych warszawskich zabytków z poziomu wody. To także szansa na zobaczenie nadwiślańskich parków i ostoi przyrody, które są trudno dostępne z lądu.

Jak wygląda rejs?

Rejs trwa około godziny i wyrusza z Barki Atalanta, gdzie pasażerowie mogą wejść na pokład 12-osobowego statku. Podczas rejsu można podziwiać widoki na Stare Miasto, zbliżyć się do centrum Warszawy i uzyskać wyjątkową perspektywę miejskich drapaczy chmur oraz stadionu. To kameralne doświadczenie, które pozwala na chwilę wytchnienia w sercu tętniącego życiem miasta.

Informacje praktyczne

Rejsy odbywają się przez cały rok, choć w sezonie zimowym są ograniczone do niektórych weekendów. Bilety można kupić przez internet lub na statku, a ceny zaczynają się już od 60 zł za osobę. Warto pamiętać o odpowiednim ubiorze dostosowanym do pogody.


Rejs tradycyjnym galarem po Wiśle to wyjątkowa atrakcja, która łączy w sobie relaks, historię i piękno natury. Jeśli znajdziesz się w centrum Warszawy, nie przegap tej okazji!